Słabe krążenie krwi, zimne ręce i stopy?

Powodów nieodpowiedniego krążenia krwi w organizmie jest cała masa. Czynnikami bardzo często do tego prowadzącymi jest cukrzyca, miażdżyca, skurcz tętnic, nadciśnienie, brak aktywności fizycznej czy nałóg nikotynowy. Nieleczenie tego problemu może natomiast doprowadzić do rozmaitych poważnych dolegliwości, na jakie składają się brak czucia, opuchnięcia, drętwienie czy bladość skóry Nierzadko pojawiają się również trudne w gojeniu się rany, zawroty głowy czy omdlenia i generalnie złe samopoczucie i rozbicie.

Winna dolegliwościom krążeniowym w wielu przypadkach jest nieodpowiednia dieta. Jeżeli unikamy sportu, również możemy skarżyć się na tego typu schorzenia. Dodatkowo nie zapominajmy również o tym, że za nieprawidłowym obiegiem krwi stoją poważne choroby układu sercowo-naczyniowego. Tendencja do zaburzeń w krążeniu może być również dziedziczona. Wówczas nie ma to związku z żadnym stanem chorobowym. Jeszcze co innego to siedzący tryb życia – praca przed komputerem, notoryczne przesiadywanie w tej samej pozycji i forsowanie kończyn może powodować zaburzenia krążeniowe. Zgodnie z zaleceniami specjalistów, w takich przypadkach należy robić sobie przerwę w pracy mniej więcej co pół godziny. Wystarczy, że rozprostujemy kości, przejdziemy się po pokoju i już trochę wesprzemy swój układ krążenia. Zadbajmy także o to, aby odpowiednio pielęgnować nogi od wewnątrz, jak? Ćwiczą je pływając na basenie czy uczęszczając regularnie na siłownię.

Jedzenie imbiru

Badania wykazują, że bardzo pomocna w unormowaniu krążenia jest dzienna porcja imbiru – regularne jego spożywanie nie dopuszcza do tworzenia się zatorów i skrzepów krwi. Powodem tego są silnie oddziałujące związki zawarte w imbirze, jakie działają rozgrzewająco, a tym samym przyspieszając przepływ krwi. Słabe krążenie krwi, zimne ręce i stopy?

Picie wody

Odpowiednie nawadnianie organizmu pozwala na to, aby poprawiać krążenie w znaczącym stopniu. Kiedy pijemy minimum osiem szklanek wody dziennie, możemy usunąć wszelkie zalegające toksyny, ale także ułatwiony jest transport wartościowych składników i tlenu do poszczególnych tkanek.

Oleje rybne

W nich znajduje się bogaty zestaw kwasów tłuszczowych omega 3, jakie działają korzystnie na usuwanie złogów znajdujących się w tętnicach. To wspomaga krążenie i polepsza tzw. dobry cholesterol.

Olejki eteryczne

Dzięki dobremu dostosowaniu olejka możliwe jest skuteczne pobudzenie naczyń włosowatych do pracy, a co za tym idzie usprawnienie w znaczącym stopniu przepływu krwi w układzie krążenia. Jest to świetny środek na zlikwidowanie problemów z drętwiejącymi nogami i rękami.

Pieprz cayenne

Wystarczy sięgnąć po to zioło, pełne kapsaicyny, które korzystnie wpływa na wzmocnienie tętnic. Poprawie ulega pod jego wpływem również sieć naczyń włosowatych. Pieprz cayenne wspomaga prawidłową pracę mięśnia sercowego, przyczyniając się do usuwania zatorów. Reguluje ciśnienie krwi. To doskonała forma regulowania pracy układu krążeniowego. Warto zatem włączyć tenże składnik do codziennej diety i wykorzystywać go w gotowaniu, zwłaszcza borykając się z problemami krążeniowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here