Często w trakcie dnia dysponujesz dodatkowym czasem. Z racji na jego czas trwania ciężko Ci go zagospodarować.? Siedzisz przed telewizorem i oglądasz kolejny głupi serial? A może kolejny raz podjadasz z braku zajęcia? Sposobów na spędzanie wolnego czasu jest jak wiesz wiele. Jak najpożyteczniej wykorzystać ten czas? Kreatywnie spędzony czas zaowocuje w przyszłości!

Przede wszystkim warto zagospodarować 3 razy w tygodniu po około 30 minut na ćwiczenia. Wysiłek fizyczny nie tylko sprawia, że nasza figura staje się smukła, seksowna, to jeszcze wpływa na poziom przyswajania wiedzy. Udowodniono naukowo, że sport ułatwia nam skupianie się. Jeżeli wiec jesteś podczas sesji, przed maturą, warto poświecić chociaż chwilkę na chociażby pajacyki.
Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest gotowanie. W internecie jest mnóstwo przepisów na dania w 15 minut. Gotując różnorodne posiłki pobudzisz swoją kreatywność, a także możesz schudnąć! Jeżeli sama będziesz dobierać składniki to możesz zredukować ilość użytego cukru, soli, ciążącej ci zresztą na brzuchu.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest oglądanie filmów. Ale nie.. nie idziemy na łatwiznę, mowa tu o filmach obcojęzycznych! Oglądając film w innym języku, z którym masz kontakt (np, uczysz się w szkole) pozbędziesz się barier w mówieniu. Wejdzie Ci w nawyk mówienie w konkretnym czasie i wreszcie nauczysz się konstruować poprawne zdania. A przy okazji… spędzisz miło czas!
Jeżeli jesteśmy już przy nauce języków obcych to kolejnym świetnym pomysłem jest znalezienie na różnych forach, czatach osoby, która wypowiada się w interesującym Cię języku. Wtedy na pewno nauczysz się mówić np, po angielsku i pokonasz barierę.

W wolnym czasie rozsądnym wyjściem jest też sprzątniecie mieszkania. Może wydawać się głupie, ale… udowodniono, że jeżeli nasza przestrzeń ( w tym przypadku mieszkanie/pokój) jest czysta to jesteśmy szczęśliwsi!

I pozostało jeszcze banalne, a mianowicie- chwyć za książkę! Jest olbrzymi wybór na rynku, znajdziesz od harlekinów po thrillery. Ale jakby połączył to ze zdobywaniem wiedzy? Na przykład zamiast kupować kolejną książkę z losami brazylijskiej rodziny, zastanów się nad podróżniczymi przygodami. Jest to łatwy sposób na naukę geografii. Obyczaje, kultura też zostanie wytłumaczona w przystępniejszy sposób. Mam nadzieję, że powyższe metody pomogą Ci w kreatywnym spędzaniu wolnego czasu.

SNIKERSIK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here