Szafy narożne w aranżacji wnętrz

Urządzanie własnego domu lub mieszkania potrafi być naprawdę trudnym i wymagającym zadaniem. Aby nie żałować podjętych wówczas decyzji, należy wykazać się nie tylko zmysłem estetycznym, ale również umiejętnością maksymalnego wykorzystania przestrzeni, zwłaszcza, jeśli jest ona niewielka. Na szczęście z pomocą przychodzą nam sprytne i pomysłowe rozwiązania, takie jak szafy narożne. Kto powinien zainteresować się takim rodzajem mebli i w jaki sposób można je wykorzystać w aranżacji?

Zalety szaf narożnych

Szafa narożnikowa to mebel, który z założenia ma znajdować się w kącie pomieszczenia, w miejscu, w którym stykają się dwie prostopadłe do siebie ściany. Wszystkie tego typu elementy wystroju mają zbliżony do siebie kształt, jednak mogą różnić się między sobą zarówno wymiarami, jak i stylem, kolorystyką oraz materiałami, z których zostały wykonane. Dzięki temu szafa narożna pasuje do każdego pomieszczenia, a także do dowolnego stylu aranżacyjnego. Ogromną zaletą tego mebla jest maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni oraz duża pojemność wnętrza, dzięki czemu nadaje się również do kawalerek oraz bardzo małych pokojów. Dodatkowo triki takie jak pomysłowe wykorzystanie jasnych kolorów lub lustrzanych drzwi pozwalają na optyczne powiększenie pomieszczenia. Szafy rogowe mogą być dowolnie modyfikowane (np. poprzez dobór rozmiarów czy sposobu otwierania drzwi), dzięki czemu z łatwością można je dostosować do własnych, indywidualnych potrzeb.

Dla kogo szafy narożne stanowią najlepszy wybór?

Jak już wiemy, szafy narożne stanowią doskonały wybór dla wszystkich posiadaczy niedużych pokojów i mieszkań, zwłaszcza, jeśli zajmuje je więcej osób, które potrzebują miejsca na przechowywanie swoich ubrań oraz innych przedmiotów. Ponadto z pewnością spodobają się osobom zwracającym uwagę na niebanalny styl i dbających o atrakcyjny wygląd aranżacji. Dzięki odpowiedniemu doborowi stylistyki mebla, możemy umieścić go w pomieszczeniu w dowolnym stylu: od tradycyjnego, poprzez glamour i ekologiczny, aż po nowoczesny i skandynawski.

szafa narozna

Jak dopasować szafę narożną do wystroju wnętrza?

Zamawiając tego rodzaju garderobę, należy wziąć po uwagę zarówno jej wygląd, jak i względy praktyczne. Narożna szafa do przedpokoju musi być jak najbardziej pojemna (w końcu to właśnie tam najczęściej przechowujemy kurtki, płaszcze oraz obuwie na różne pory roku), a jednocześnie nie blokować dostępu do drzwi. Z kolei meble do sypialni powinny być utrzymane w spokojnej kolorystyce (świetnie sprawdzają się białe lub szare, ponieważ nie męczą oczu). W obu przypadkach z pewnością sprawdzą się lustrzane drzwi, które bywają bardzo pomocne podczas szykowania się do wyjścia. Warto zastanowić się nad skorzystaniem z oferty firmy wykonującej szary narożne na na zamówienie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko dostosujemy rozmiar garderoby do układu pomieszczenia, ale również będziemy mogli zdecydować, czy wolimy drzwi przesuwne, czy może uchylne, z uchwytem, czy bez uchwytu, a także dobrać wykorzystywane materiały tak, by jak najlepiej spełniały nasze potrzeby i oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here