Terapia kamertonami - na co może pomóc?

Kamerton to popularny przyrząd stosowany przy strojeniu instrumentów. Wymyślono je w XVIII stuleciu i od tego momentu są wykorzystywane w muzyce. Niemniej jednak jakąś dekadę temu Barbara Romanowska – artystka i wokalistka, spróbowała użyć owego narzędzia muzycznego w innym celu, a mianowicie do leczenia. W jaki sposób? O tym przekonasz się, czytając poniższe fragmenty naszego artykuły, w których prezentujemy szczegóły terapii kamertonami.

Zdaniem inicjatorki tego rewolucyjnego pomysłu, ciało człowieka przejmuje energię pochodzącą z dźwięków, ale także rezonuje. Korzystając z kamertonów, właściwie wykorzystywanych, możliwe jest natomiast w jej opinii realizowanie profesjonalnych sesji z muzykoterapii korzystnie oddziałującej na konkretne narządy. Wykazano również, że ta niestandardowa „kuracja” rewelacyjnie poprawia stan psychicznych.

Na chwilę obecną widnieje lista ponad 250 różnorodnych schorzeń, w których seanse z kamertonami okazują się pomocne. Wśród nich znajdują się między innymi odnotowane przypadki rozpuszczania się kamieni w woreczku żółciowym i moczowodach, normowanie pracy układu oddechowego oraz krwionośnego, samoistne leczenie torbieli, zanikanie guzów. To doskonała forma łagodzenia bólu przy stwardnieniu rozsianym. Terapia tego typu rewelacyjnie sprawdza się także u chorych na nerwice, choroby Alzheimera, zespół Downa czy mających problemy z nadpobudliwością psychoruchową oraz nieumiejących się skoncentrować. To złoty środek na nerwice oraz przyjemny sposób poprawy samopoczucia i nabierania optymistycznego podejścia do otaczającego nas świata.Terapia kamertonami - na co może pomóc?

Wydawać by się mogło, że tego rodzaju zabiegi to coś niemiarodajne, w co trzeba wierzyć jak w cudotwórczą moc znachorów. Niemniej jednak z seansami z muzykoterapii, wykorzystującymi kamertony jest zgoła odmiennie. Nie trzeba wyznawać wiary w magiczne działanie dźwięków, aby zostać wyleczonym z dziesiątek rozmaitych chorób. Terapeuci specjalizujący się w tego rodzaju sposobach leczenia są zdania, że nawet u osób wątpiących w tę metodę, nie ma kłopotu z wytwarzaniem się pozytywnie oddziałujących na organizm fal dźwiękowych. Warto jednak mieć dobre nastawienie i wolę walki. To na pewno w zasadniczym stopniu przyspieszy pojawienie się pierwszych efektów sesji.

Gdzie można skorzystać z terapii z użyciem kamertonów? Leczenie tego rodzaju prowadzone jest w profesjonalnych gabinetach, które posiadają licencje na wykonywanie podobnych zabiegów. Zawsze wybierajmy wyłącznie sprawdzonego i mającego stosowne kwalifikacje terapeutę, czyli kogoś, kto ma odpowiednie przygotowanie do przeprowadzania tego rodzaju seansów. Istnieje również sposobność wykonywania podobnych zabiegów samodzielnie. W tym celu wystarczy zapisać się na specjalny kurs. Szkolenia w zakresie terapii kamertonami trwają zaledwie weekend. W trakcie zajęć uczestnicy dowiadują się głównych zasad działania kamertonów i poznają techniki realizacji sesji z ich użyciem. Koszt takiego kursu to generalnie jakieś 450 zł.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here