Trening dla psów a odżywianie

Trening psa to długi i wymagający proces, w trakcie którego stopniowo zdobywa się zaufanie i posłuszeństwo zwierzęcia; tresura nie kończy się tak naprawdę nigdy i wymaga od właściciela stałego zaangażowania i wysiłku. Jednym z najchętniej stosowanych przez właścicieli psów treningów jest trening obedience, mający na celu przede wszystkim wykształcenie w psie bezwarunkowego posłuszeństwa wobec właściciela. Jak przebiega taki trening i za pomocą jakich przekąsek można motywować psa w jego trakcie?

Trening obedience – czym jest?

Trening obedience to sposób tresury psa opierający się na stworzeniu ze zwierzęciem silnej więzi, w której zwierzę stopniowo staje się w pełni posłuszne wobec swojego właściciela. Może być stosowany u każdego pupila, jednak często używa się go w celu przygotowania zwierzęcia do jednej z najpopularniejszych psich konkurencji sportowych – czyli treningu obedience. Nieważne, czy planujemy dla naszego zwierzaka karierę sportową czy nie, warto rozważyć przeprowadzanie z nim tego treningu – skutki są uniweralne i bardzo korzystne nawet w przypadku zwykłych, domowych psów.

Na czym polega trening obedience?

W odróżnieniu od innych rodzajów tresur, trening obedience opiera się wyłącznie na wynagradzaniu pupila za jego dobre zachowania, a nie karania go za te złe. Za każdym razem gdy pies zrobi to, czego od niego oczekiwaliśmy, wynagradza się go przysmakiem. Widać zatem, że w trakcie przebiegu treningu zwierzę będzie na ogół otrzymywać dość sporo przekąsek – należy zatem zadbać o to, by były one jednocześnie zdrowe i smaczne, by motywować pupila do dalszej pracy jednocześnie nie narażając na szwank jego zdrowia. Odkryj super oferty dla Ciebie i Twojego pupila w gazetce promocyjnej – Gazetkowo.pl! Jakie przysmaki, które można w niej znaleźć, można bezpiecznie stosować w trakcie treningu?

Na czym polega trening obedience

Jakie przysmaki stosować w trakcie treningu obedience?

Istnieje szeroki wybór przysmaków, jakich można używać w trakcie szkolenia swojego pupila – należy jedynie przestrzegać przy tym kilku istotnych zasad. Po pierwsze, ilość stosowanych przekąsek nie powinna przekraczać 10% dziennej porcji żywieniowej psa; zbyt duża ilość przysmaków może negatywnie wpłynąć na jego metabolizm, w efekcie pogarszając ogólny stan zdrowia pupila. Oprócz tego lepiej stosować przysmaki miękkie niż twarde, które wymagają długiego gryzienia; po otrzymaniu takiej przekąski pies łatwo się rozkojarza i zamiast na treningu, zaczyna skupiać się na przeżuciu przysmaku. Warto również zadbać o to, by przysmaki nie były zbyt duże – przekąski mają motywować pupila, a nie sprawić, by ten się najadł. 

Zdrowe przysmaki na trening obedience

Co zatem możemy podawać naszemu pupilowi w trakcie treningu? Sklepy zoologiczne oferują szeroką różnorodność zdrowych przysmaków, które z powodzeniem mogą zostać włączone do diety psa, by motywować go do dalszej nauki. Wysokiej jakości produkty w promocji znajdziesz na Gazetkowo.pl. Do takich zdrowych przekąsek należą między innymi małe mięsne kawałki, na przykład drobiowe albo wieprzowe (koniecznie takie, które nie zawierają sztucznych dodatków!); spełniają wszystkie kryteria dobrych przysmaków, a ich forma na pewno przypadnie zwierzęciu do gustu.

Zdrowe przysmaki na trening obedience

Jeżeli pupil jest podatny na alergie, można również zastanowić się nad stosowaniem liofilizowanych kawałków warzyw; pożywne i smaczne, z pewnością zmotywują wszystkie psiaki, które lubią warzywa. Można także stosować wszelkiego rodzaju pasty dla psów, np. orzechowe – pyszne i wyjątkowo bogate w składniki odżywcze, są niemałą gratką nawet dla najbardziej wybrednych psów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here