Nie istnieje jeden model „współczesnej rodziny”, podobnie jak nie ma jednego przepisu na wychowanie małego człowieka w sposób, który zapewni mu dobry start w dorosłość. Nie oznacza to jednak, że treści parentingowe nie cieszą się popularnością. Jak wiadomo, wychowanie dziecka do ogromna odpowiedzialność.

Zwłaszcza w świecie, w którym zagrożenia przyjmują różnorodną postać. Dostęp do najnowszych technologii oraz ich dominacja w codziennym życiu sprawiają, że często nie tylko nie wiemy w jaki sposób dziecko chronić, ale też jak budować z nim relacje. Problemy wychowawcze mogą mieć rodzice coraz młodszych dzieci. Zjawisko to wynika z wielu czynników, zarówno niezależnych od nas – jak konieczność poświęcenia większej ilości czasu na pracę oraz obowiązki, jak i związanych z błędami, których trudno uniknąć nie mając odpowiedniego doświadczenia. Pomocą edukacyjną dla rodziców mogą być zatem takie pozycje, jak magazyn „Twoje dziecko„. Dlaczego?

Wychowanie on-line

Tematem na czasie pozostaje to, od jakiego wieku dziecko może korzystać ze smartfonu, tabletu czy innych urządzeń mobilnych. Oczywiście na rynku nie brakuje wartościowych aplikacji edukacyjnych – ich rankingi można znaleźć zarówno na specjalistycznych portalach, jak i w magazynach parentingowych. Kluczowe jest jednak to, by nowoczesne technologie nie zdominowały dzieciństwa. Magazyn „Twoje dziecko” edukuje rodziców przede wszystkim w zakresie tego, jak spędzać czas z własną pociechą – bez konieczności sięgania po gadżety. Czasami wystarczą proste edukacyjne zabawy, spacer po parku, zainteresowanie malucha sportowymi zajęciami – by rozbudzić jego kreatywność.

Kontakt z nowoczesnymi technologiami jest rzecz jasna nieunikniony, ale warto ograniczyć czas spędzany przed komputerem czy konsolą na rzecz aktywności bardziej angażujących wyobraźnię. Aplikacje mobilne i gry mają oczywiście szereg zalet. W zależności od tego, w jakim wieku jest dziecko odpowiednie programy mogą pomóc mu oswoić się z językiem angielskim, zagadnieniami z zakresu przyrody, geografii. Dla młodszych dzieci istnieją natomiast aplikacje uczące liter czy cyfr. Wychowując malucha warto jednak pamiętać, że nauka to tylko jeden z elementów. Czasami pozornie nie rozwijająca zabawa może mieć znacznie lepszy wpływ na dziecko – rozwijać jego spostrzegawczość, kreatywność.

Trudne zagadnienia – w prostej formie

Magazyn „Twoje dziecko” to nie tylko źródło porad natury psychologicznej. Odpowiedzialne rodzicielstwo to również dbałość o podstawowe potrzeby malucha, a więc przede wszystkim jego stan zdrowia, rozwój fizyczny, intelektualny, społeczny. Opieka nad niemowlęciem czy kilkulatkiem może być prawdziwym wyzwaniem zwłaszcza w sytuacji, gdy jego kondycja zdrowotna się pogarsza. Nawet jeśli dziecko ma systematyczny kontakt z pediatrą, jego dieta obfituje w wartościowe składniki, a rozwój nie daje powodów do niepokoju – choroby i infekcje są naturalną konsekwencją faktu, że układ odpornościowy potrzebuje czasu, by osiągnąć pełnię swoich możliwości. Podatność na działanie wirusów i bakterii jest typowa u niemowląt. A jednak źródłem informacji, obok specjalistycznej literatury czy lekarza może być także magazyn „Twoje dziecko”. Znacznie łatwiej rozpoznać np. często pojawiające się u noworodków i niemowląt pleśniawki w oparciu o proste wskazówki, niż długie, naukowe opisy. Innym problemem częstym u rodziców kilkulatków są moczenia nocne. Również w tym zakresie warto docenić magazyny specjalistyczne – z uwagi na to, że w prosty sposób punktują, z jak różnorodnym zjawiskiem (w formie pierwotnej lub wtórnej) mamy do czynienia, a w artykułach podane są konkretne porady dotyczące preferowanych zachowań.

Magazyn twoje dziecko dostępny jest na Prenumerata.ruch.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here