Łóżka do sypialni to najpopularniejszy, bo deklarowany przez 24% pytanych Polaków, zakup mebla w 2017 roku.* Coraz chętniej kupujemy przez Internet, ale również szukamy tam informacji i opinii o produktach przed zakupem w sklepach stacjonarnych.

Aż 37% deklaruje do 2030 roku zakupy mebli tylko przez Internet, co daje nam pozycję lidera, bo średnia w Europie wynosić będzie 32%. Zobacz, jakie łóżka uwielbiają Polacy?

Jakie kolory łóżek do sypialni wybieramy najczęściej?

Według wszystkich rankingów największą popularnością cieszą się klasyczne kolory takie, jak biel i czerń. Widać, że stawiamy na ponadczasową tonację. Lubimy bezpieczne barwy, które pozwolą na większą swobodę w aranżacji.

Na dalszej pozycji nie za dużo się zmienia, bo chętnie wybieramy też szare łóżka do sypialni. Zdecydowanie jest to kompromis między bielą a czernią.

Trzecie miejsce zajęły białe łóżka. Kochamy biel w każdej postaci. Według trendów lubimy meble białe, a szczególnie te na wysoki połysk. Pozwalają na odpowiednią ekspozycję innych elementów i kolorów.  Białe wnętrza to idealny pomysł na ich optyczne powiększenie.

Wykonanie łóżek do sypialni

My Polacy najczęściej pytamy o łóżka do sypialni wykonane z drewna. Jak widać, lubimy naturalne materiały. Drewno jest uniwersalne, ale też sprawia, że wnętrze staje się przytulniejsze.

Tuż za łóżkami drewnianymi chętnie wybieramy łóżka tapicerowane, tutaj wolimy ekoskórę, stawiając na praktyczną stronę czyszczenia tapicerki.

Trzecie miejsce zajmują łóżka małżeńskie metalowe. Kute elementy łóżka sypialnianego są odporniejsze na uszkodzenia. Nowoczesne i oszczędne formy lub bogato zdobione łóżka metalowe sprawiają, że wybór jest ogromny.

Dodatkowe funkcje łóżek sypialnianych

Oprócz aspektów wizualnych łóżka jesteśmy gotowi zapłacić za dodatkowe funkcje, które ułatwią nam życie.

Często mała sypialnia zmusza nas do zagospodarowania każdego kąta. Stąd najczęściej zależy nam na szufladach pod łóżkiem oraz pojemnikach. Dodatkowe schowki wykorzystujemy na pościel lub na rzeczy sezonowe.

Kolejną opcją często wybieraną przez Polaków jest oświetlenie LED w zagłówku łóżka. 80% polskich miłośników książek czyta w łóżku. Odpowiednie oświetlenie jest niezbędne, aby nie zmęczyć oczu pasjonującą lekturą. Delikatne oświetlenie LED wprowadza także odpowiedni nastrój w sypialni.

Polskie sypialnie szturmem zdobyły łóżka z zagłówkami tapicerowanymi. Kochamy te z głębokim pikowaniem. Gwarantuje on nam wygodną lekturę przed snem lub oglądanie telewizji.

Jaki rozmiar łózka wybieramy najczęściej?

Najpopularniejszym wymiarem łóżka jest szerokość 160 cm, co jest kompromisem między królewskim rozmiarem 200 cm, a powierzchnią niezbędną do komfortowego snu dla dwóch osób.

Borykamy się z małymi sypialniami, a wnętrza w bloku nie pozostawiają nam zbyt wiele miejsce na małżeńskie łoże, stąd nasz wybór pada także na szerokość 120 cm oraz 140 cm.

Znajdź łóżko do sypialni tapicerowane, metalowe lub drewniane w sklepie internetowym mirjan24.pl.

*Badanie „Przyszłość zakupów. Najważniejsze trendy w retail dziś i w 2030 roku” przeprowadzone przez Comarch i Kantar TNS w Polsce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here