5 sposobów zastosowania winianu sodu

Winian sodu to nic innego jak wodorowininan potasu – stanowi on uboczny produkt pozyskiwany w procesie wytwórstwa wina. Kamień winny tworzy się bez ingerencji człowieka. Powstaje on naturalnie wtedy, kiedy mowa o ekologicznym wytwórstwie szlachetnego trunku. Nie ma w nim żadnych ulepszaczy czy chemicznych dodatków. Charakteryzowany proszek może występować w winie w rozmaitych kształtach – zarówno jako drobny osad, jak i również jako kryształki czy wielkie kamyki.

Jest stosowany przede wszystkim w cukiernictwie oraz piekarnictwie, ale nie tylko. Poza tym, że znacząco wpływa na powiększenie objętości białek, jest także idealny do wykorzystania w kwestiach zdrowotnych. Jak to możliwe i w jakim celu? Spójrz poniżej.

5 sposobów zastosowania winianu sodu

Ułatwia rzucenie nałogu

Wystarczy spożywać sok pomarańczowy z winianem sodu i od razu zmaleje nam chęć na sięgnięcie po papierosa. Płuca zostaną w ten sposób oczyszczone z wszelkich znajdujących się na nich osadów. To bardzo skuteczny sposób na to, aby raz na zawsze rozstać się z nawykiem palenia. Ważne tylko, aby był to świeży sok z pomarańczy. Na szklankę soku stosujemy pół łyżeczki winianu sodu i czekamy aż się rozpuści. Mieszaninę pijemy przez równo miesiąc, dzień w dzień, najlepiej na wieczór.

Łagodzi bóle artretyczne

W zaledwie 100 g winianu sodu znajduje się 2 mg magnezu wpływającego bardzo korzystnie na stan pacjentów chorujących na artretyzm. W tym przypadku skuteczna okaże się ciepła kąpiel z zastosowaniem charakteryzowanego proszku – zmieszamy 2 łyżeczki kamienia winnego oraz 3 łyżeczki soli epsom i wchodzimy do wanny. Posiedźmy w takich specyfikach ok. 40 min., raz lub dwa razy dziennie – w zależności od tego, jak bardzo doskwiera nam ból.

Doskonały na infekcje układu moczowego

Znakomicie kamień winny nadaje się do likwidowania infekcji układu moczowego. Wynika to z faktu, że pod jego wpływem dochodzi do zmian pH moczu. Szklankę ciepłej wody łączymy z połową łyżeczki proszku. Następnie dodajemy kilka kropel soku z cytryny. Miksturę wypijamy. Idealnie raz – dwa razy na dobę.

Zwalcza trądzik

Ze względu na działanie oczyszczające, kamień winny nadaje się do leczenia problemów skórnych. Nie jest jednak dozwolone kładzenie proszku wprost na twarz, ale dobrze jest robić z niego napój – 1 łyżeczka kamienia winnego, sok pomarańczowy lub woda w ilości 250 ml. Mieszaninę pijemy co dzień, po stosunkowo niedługim czasie powinny ustać objawy trądziku, bowiem z organizmu będą usuwały się toksyny i bakterie.

Obniża ciśnienie

Poprzez zastosowanie kamienia winnego mamy sposobność na regulowanie poziomu ciśnienia krwi. To oznacza, że opisywany proszek znakomicie sprawdza się w momencie, gdy cierpimy na nadciśnienie. Jest idealny na jego obniżenie i unormowanie. Warto wiedzieć jednak, że samodzielne eksperymentowanie przez dłuższy czas nie ma sensu. O wiele lepszym wariantem jest udanie się na specjalistyczną wizytę u lekarza, a stosowanie mikstury z kamieniem winnym jedynie jako dodatkową, swego rodzaju „suplementację” czy profilaktykę. Bierzemy łyżeczkę kamienia winnego i rozpuszczamy do w szklance wody. Tak przygotowaną mieszaninę wypijamy wieczorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here