Współczesne społeczeństwo coraz częściej cierpi na szereg chorób, najczęściej tzw. cywilizacyjnych, które szczególnie powszechne stały się w krajach wysoko rozwiniętych. Spowodowane są paradoksalnie ogromnym postępem cywilizacyjnym i technicznym.
Do chorób takich zalicza się między innymi cukrzycę, nadciśnienie, ale także nowotwory, depresje, nerwice czy alergie. Zwłaszcza tych ostatnich jest bardzo dużo. Wśród licznych alergenów wymienić można nikiel.

Uczulenie na nikiel – czego unikać?
Jedynym sposobem na uniknięcie pojawienia się objawów alergii na nikiel jest wystrzeganie się przedmiotów, które zawierają ten metal.
Dlatego też należy unikać przede wszystkim biżuterii zawierającej nikiel. Jednak znajduje się on także m. in. w guzikach dżinsów, klamrach pasków, monetach, kluczach, naparstkach, oprawkach okularów, a nawet w protezach stomatologicznych. Całkowita jego eliminacja jest więc dość trudna.

Jak zadbać o zdrowie nerek?
Nerki biorą udział w oczyszczaniu organizmu z toksyn i metali ciężkich, dlatego trzeba o nie szczególnie dbać. Od ich funkcjonowania zależy dobry wygląd skóry, włosów i paznokci oraz samopoczucie człowieka. Z dbałością o nerki wiąże się przede wszystkim odpowiednie nawadnianie organizmu (1,5 do 2 litrów wody dziennie). Ważna jest również zbilansowana dieta, która wspomoże ich pracę.

Sezam – właściwości odżywcze ziarna sezamowego.
Według medycyny chińskiej, nasiona sezamu są źródłem cennych składników odżywczych, spowalniających proces starzenia. Dodatkowo tonizują płyny i wzmacniają m. in. także nerki. Sezam stosowany jest leczniczo, np. wtedy, gdy pojawi się krew w moczu.

http://miedzyrzecka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here