Już niebawem dzień chłopaka. W tym szczególnym czasie mamy okazję docenić naszych małych i dużych mężczyzn. Dzień chłopaka jest uroczyście obchodzony w szkołach- zazwyczaj wręcza się nauczycielom płci męskiej kwiaty bądź czekoladki, dziewczynki zakupują dla chłopców drobne upominki.

Dzień chłopka obchodzony jest w wielu krajach w Europie jak i Ameryce. O dziwo taka tradycja nie istnieje m. in. w Chinach, Korei. Różnice kulturowe nie oznaczają jednakże, że tam nie docenia się mężczyzny.

W Polsce dzień chłopaka często jest manifestowany przez działania telewizji, informacje i życzenia płyną przez portale społecznościowe jak rwąca rzeka. Ciekawą rolę odgrywa tu sama telewizja- dzień chłopaka nie służy manipulacji, a refleksji nad obecnością płci męskiej w świecie kobiet, sprzyja to także odsłanianiu zmian zachodzących w społeczeństwie (między innymi zmieniającego się stosunku kobiet do mężczyzn). Rozmawia się, o tym co właściwie powinien reprezentować sobą mężczyzn, czym jest jego godność, jaką rolę odgrywa on obecnie w małżeństwie. Z okazji dnia chłopaka popularne jest wręczanie upominków – najczęściej mężczyźni zostają obdarowani kosmetykami, krawatami, czekoladkami (tak, tak, większość mężczyzn to niebywałe łasuchy), winem, zestawem „złotej rączki”, bądź jakimś śmiesznym lub kreatywnym najnowszym hitem na rynku- często są urządzenia 3w1, przykładowo scyzoryk z długopisem i poziomicą. Od razu zaznaczmy, że mężczyźni preferują, w odróżnieniu od kobiet bardziej przydatne w użytku codziennym prezenty. Dzień chłopaka niech będzie okazją ku dawaniu tego, co naprawdę jest dla mężczyzny ważne, albo tego co po prostu lubi.

Zazwyczaj kupowanie ubrań nie jest najlepszym pomysłem. O wiele większą radość z okazji dnia chłopaka przyniesie wspólnie spędzony wieczór. Dzień chłopaka to także święto naszych dzieci, wnuków. Tu możliwości są niemal nieograniczone jednakże pamiętajmy, że starsza młodzież preferuje banknoty. Mały chłopiec zadowoli się zabawką. Wszak nic tak nie cieszy dziecka jak nabycie nowej rzeczy, którą da się racjonalnie wykorzystać- a więc nie dawajmy ubrań, bo mały mężczyzna cieszy się tylko z zabawek. Dzień chłopaka ustalono na wrzesień, stąd warto także wykorzystać tą porę; ciepły jeszcze wiatr, powoli zaczynające opadać z drzew liście, aż zapraszają na spacer z okazji dnia chłopaka.

BOOLVAR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here