Problemy ze skórą mogą pojawić się nawet u najmłodszych dzieci. Warto wtedy zastosować delikatny preparat, który nie podrażni delikatnej skóry, ale złagodzi stany zapalne i podrażnienia, w tym nadmierną suchość. Znanym od dawna środkiem wspomagającym takie leczenie i odbudowę naskórka jest przede wszystkim delikatna maść Linomag.

Co to jest Linomag?

Jest to preparat do stosowania miejscowego na skórę. Maść ma działanie natłuszczające. Chroni też skórę przed utratą wody oraz wspomaga regenerację uszkodzonego naskórka. Substancją czynną, zawartą w Linomagu jest mieszanka nienasyconych kwasów tłuszczowych. Kwasy te znajdują się w oleju lnianym. Pochodzą z grupy witamin F. Po nałożeniu na skórę, preparat natłuszcza ją delikatnie i chroni przede wszystkim przed nadmierną utratą wody. Dzięki temu zmniejsza się suchość, a naskórek przestaje się złuszczać. Dzieje się tak, ponieważ nienasycone kwasy tłuszczowe biorą udział w metabolizmie lipidów. Poza tym są niezbędne do utrzymania prawidłowego stanu skóry. Witamina F przyspiesza proces regeneracji. Preparat można stosować miejscowo na skórze.

Stosowanie preparatu Linomag

Preparat jest wskazany w leczeniu takich stanów chorobowych, jak: wyprysk, wyparzenia, odparzenia, stany nadmiernej suchości skóry, łuszczyca. W postaci maści lek można stosować u dzieci i niemowląt, wtedy, gdy skóra jest przesuszona. Jednak przy pozostałych problemach skórnych przed zastosowaniem Linomagu u dzieci lub niemowląt należy skonsultować się z lekarzem.

Kiedy nie stosować maści?

Nie zawsze, czyli nawet wtedy, jeżeli istnieją prawidłowe wskazania do stosowania Linomagu, można go stosować. Nie można stosować preparatu, jeżeli istnieje uczulenie na jakikolwiek składnik. Przeciwwskazaniem do stosowania Linomagu jest także tak zwany wyprysk łojotokowy oraz trądzik. Warto pamiętać, że ze względu na kwas borowy, preparatu w postaci kremu nie należy stosować u dzieci i niemowląt. Wypróbuj: linomag askot.pl/brands/linomag

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here