Jaki system alarmowy wybrać do firmy

Systemy alarmowe są powszechnie stosowane w firmach, a ich zadaniem jest podwyższenie poziomu bezpieczeństwa oraz zapewnienie lepszej ochrony przed włamaniami i kradzieżami. Dodatkowo bardzo skutecznie odstraszają one niepożądanych gości, próbujących dostać się do siedziby firmy. Jaki system alarmowy najlepiej sprawdzi się do ochrony firmy? Na co zwrócić uwagę, inwestując w takie rozwiązanie? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

System Sygnalizacji Włamania i Napadu – co to takiego?

System Sygnalizacji Włamania i Napadu, czyli SSWiM to rozwiązanie sprawdzone i bardzo chętnie wykorzystywane przez firmy. Jego zadaniem jest wykrywanie niebezpieczeństwa oraz uruchamianie alarmu w danych sytuacjach. Sygnał występuje w miejscu, w którym wystąpiło zagrożenie lub zostaje przesłany do centrum odbiorczego. Celem Systemu jest ochrona obiektu, jak i mienia przed zniszczeniem oraz kradzieżą. SSWiM składa się z kilku elementów, a są to: czujnik ruchu, centrala alarmowa, manipulatory, sygnalizatory akustyczno-optyczne oraz pozostałe części składowe w zależności od danego modelu.

Bezprzewodowe systemu alarmowe

Bezprzewodowe systemy alarmowe to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą uniknąć kucia ścian i zredukować liczbę kabli używanych do podłączenia sprzętu. Kluczowym elementem takiego bezprzewodowego systemu jest centrala, której zadaniem jest sterowanie całym procesem. Dodatkowo pobiera ona informacje z modułów, a następnie przesyła je do danych sygnalizatorów, które mogą znajdować się w budynku lub poza nim. Systemy detekcji ruchu wokół budynku zwykle funkcjonują bardzo sprawnie i mają wiele plusów. Do zasilania alarmowego stosowany jest akumulator, który gwarantuje ciągłość pracy systemu alarmowego w przypadku odłączenia zasilania.

Inne zabezpieczenia dla firm warte uwagi

Dodatkowe zabezpieczenia stanowią bardzo ważną część całego systemu, jego prawdziwe wzmocnienie. Jednym z elementów, o który można go uzupełnić, jest ochrona obwodowa alarmu. Jej celem jest informowanie o niebezpieczeństwie przed dostaniem się włamywacza do wnętrza budynku. Ponadto warto zainwestować również w czujniki, które montuje się na zewnątrz. Dzięki temu tworzą swego rodzaju barierę zabezpieczającą przed zdarzeniami losowymi. Czujniki powinny znaleźć się na drzwiach i oknach, a także tuż przy ogrodzeniu budynku. Najpopularniejsze z nich to: czujniki kurtynowe, wibracyjne, ruchu i zmierzchu oraz ruchu i obecności. Oprócz tego System Sygnalizacji Włamania i Napadu można uzupełnić o zespół kamer współpracujący z systemem. Takie połączenie stanowi naprawdę solidne zabezpieczenie przed wszelkimi wypadkami losowymi.

System alarmowy dla firm – podsumowanie

System Sygnalizacji Włamania i Napadu to jeden z najczęściej wybieranych alarmów dla firm, ponieważ zapewnia skuteczne zabezpieczenie mienia. Oprócz tego w siedzibach firm często stosuje się też telewizję dozorową, która nagrywa teren wokół budynku oraz jego wnętrze. By podnieść poziom bezpieczeństwa warto zainwestować także w inne zabezpieczenia, takie jak czujniki wibracyjne, czujniki ruchu czy czujniki kurtynowe.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem Montersi.pl – oferujący czujki dymowe, czujki gazu, stłuczeniowe i wiele więcej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here