Monitoring floty pojazdów

Pracownicy wielu firm na co dzień korzystają z samochodów służbowych, które są niezbędne do wykonywania obowiązków pracowniczych. Właściciele firm powinni zaś postawić na efektywny monitoring floty pojazdów, którego celem jest nie tylko zlokalizowanie danego samochodu, ale również możliwość efektywnego zarządzania trasami i czasem pracy.

Nie tylko GPS

Monitoring floty pojazdów ma na celu przede wszystkim zabezpieczenie ich przed kradzieżą. Jest to bardzo istotne w kontekście ubiegania się o ewentualne odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej, której wymogiem jest zainstalowanie monitoringu floty pojazdów. Dzięki niemu właściciel firmy jest w stanie zlokalizować pojazd bez większego problemu, co skutecznie odstrasza potencjalnych złodziei, a jeśli już dojdzie do kradzieży, będzie możliwe szybsze odnalezienie samochodu. Dodatkowo monitoring floty pojazdów pozwala na sprawdzenie tras, jakimi poruszają się pracownicy. Wbrew pozorom jest to konieczne nie tylko w przypadku samochodów transportowych, które zwykle pokonują długie odcinki drogi jednorazowo. Nawet pracownicy, którzy dojeżdżają do klientów w pobliżu miejsca pracy, mogą czasem odstąpić z wytyczonej trasy w celu realizacji własnych celów. Jest to działanie, które w przypadku częstych powtórzeń może działać na szkodę firmy. Monitoring floty pojazdów pozwoli na lepszą organizację przejazdów, a co za tym idzie zmniejszy koszty firmy.

Jak to działa?

W każdej firmie warto zainwestować w dobrej jakości monitoring floty pojazdów. Dzięki niemu osoba uprawniona będzie mogła za pomocą strony internetowej, a nawet aplikacji zlokalizować każdy samochód o dowolnej porze. Dodatkowe informacje, jakie zapewnia program do monitoringu floty pojazdów, pozwolą na wyznaczenie optymalnej trasy, która wolna będzie od korków czy spowalniających jazdę robót drogowych. Dobry program do monitoringu floty pojazdów pozwoli również na generowanie raportów dotyczących czasu przejazdu samochodu czy też tras, jakie pokonał pracownik. W rzeczywistości dane te mogą posłużyć nie tylko do bardziej efektywnego planowania pracy i tras samochodowych, ale również jako dowody, na przykład w trakcie kontroli podatkowej. Organy często bowiem podważają ilość tankowanego paliwa argumentując to wykonywaniem podróży prywatnych, a nie służbowych, co nie pozwala w zaliczenie kosztów paliwa do kosztów podatkowych. Monitoring floty pojazdów obliczy nawet zapotrzebowanie na benzynę czy innego rodzaju paliwo, jakie jest konieczne na konkretnej trasie bądź ciągu tras.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here