Płyn micelarny: zasady działania i zalety jego stosowania

Płyn micelarny to produkt, który łączy w sobie działanie oczyszczające mleczka i normalizujące działanie toniku. To perfekcyjny kosmetyk dla osób, które w szybki sposób chcą pozbyć się zanieczyszczeń, jakie nagromadziły się w skórze przez cały dzień, czy zmyć odpowiednio makijaż. W jaki sposób działa płyn micelarny?

Zacznijmy od czego, czym jest płyn micelarny. Najprościej mówiąc, jest to roztwór wodny bogaty w micele. Czym są te mikroskopijne kuleczki?

Charakterystyka miceli

Micele tworzą związki chemiczne o właściwościach amfifilowych. Ich zewnętrzna część jest hydrofilowa, czyli przyciąga wodę, a odpycha tłuszcze. Natomiast wewnątrz micele charakteryzują się właściwościami hydrofobowymi, które świetnie odpychają wodę, a doskonale łączą się z tłuszczami. Tym samym micele działają na zasadzie magnesu. Przyciągają tłuszcz i jednocześnie rozpuszczają w roztworze wodnym inne zanieczyszczenia. W czasie tego procesu nie naruszają naturalnej bariery hydrolipidowej naskórka – są dla niego zupełnie nieszkodliwe.

Kto powinien stosować płyn micelarny?

Płyn micelarny jest niezwykle delikatny dla skóry. Tym samym jest odpowiedni dla każdego, bez względu na to, czy jego cera jest tłusta, słucha czy problematyczna. Płyn micelarny jest wolny od mocnych składników zapachowych oraz barwników, które często bywają dodawane do kosmetyków. Taka konsystencja sprawia, że produkt nadaje się nawet dla osób ze skórą alergiczną, ponieważ nie wywoła podrażnień!

W jaki sposób używać płynu micelarnego?

Oczyszczanie twarzy płynem micelarnym warto rozpocząć od położenia na oczy dwóch nasączonych płynem micelarnym wacików. Przytrzymuje się je na powiekach przez kilka sekund. Aktywne składniki płynu skutecznie rozpuszczą tusz do rzęs i pozbędą się cieni oraz kresek. Staraj się nie trzeć oczu! Nie tylko jest to nieprzyjemne, ale może być nawet niebezpieczne! Przesuwaj wacik delikatnie po powiece dotąd, aż poczujesz, że pozbyłaś się wszystkich kosmetyków.

Następnie przejdź do dalszych partii twarzy. Najpierw zmyj szminkę z ust – to ona jest najmocniejszym preparatem, którego ciężko się jest pozbyć. Zmywanie makijażu kontynuuj w stronę owalu twarzy, później przejdź do policzków, czoła i zakończ na szyi. Zwracaj szczególną uwagę na strefę T. To właśnie w tej części twarzy najczęściej tworzą się zaskórniki i pryszcze. Źle oczyszczona cera w tych miejscach to wprost gwarancja pojawienia się niedoskonałości na twarzy.

Jaki płyn micelarny wybrać? Postaw na produkty firmy Garnier!

Płyn micelarny 3w1 to kosmetyk, który jest odpowiedni dla każdego typu cery. Garnier posiada szeroką gamę produktów, dopasowujących się do ciebie. Wśród nich znajdziesz płyn micelarny 3w1 dla skóry wrażliwej i naczyniowej, propozycję z olejkami, która dopasowuje się do każdego typu skóry czy bezzapachową formułę dedykowaną osobom o cerze mieszanej lub normalnej – oczyszcza, przywraca równowagę i działa regenerująco. Wybierz odpowiednią propozycję dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here