Pozytywne właściwości oleju z wiesiołka

Olej z wiesiołka coraz częściej możemy zaobserwować zarówno w kuchni, jak i w domowej apteczce. Wszystko wynika z dobroczynnych właściwości oleju, z których powinien korzystać każdy z nas. Jest to sposób na zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia, bez stosowania farmaceutyków. Olej z wiesiołka jest łatwo dostępny, dlatego powinniśmy z niego korzystać.

Pozyskiwanie oleju z wiesiołka

Olej z wiesiołka pozyskiwany jest z nasion rośliny znanej pod nazwą wiesiołek dwuletni. Rośnie on w naszym kraju dość pospolicie, można spotkać go na brzegach rzek czy skrajach dróg, czy na łąkach. Od wielu wieków znane są dobroczynne właściwości wiesiołka, którego stosowano między innymi do opatrywania ran. Obecnie olej z wiesiołka stosuje się w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym, a także gości w domowych kuchniach.

Dobroczynne właściwości oleju z wiesiołka

Wiesiołek jest rośliną o wielu dobroczynnych właściwościach, które znajdziemy w naturalnym oleju. Jest on bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, które okazują się niezwykle cenne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dodatkowo nasiona są bogate w białko, aminokwasy, cynk, wapń, sterole roślinne czy witaminę E. Niepowtarzalny skład sprawia, że olej z nasion wiesiołka posiada silne właściwości lecznicze, poprawiając funkcjonowanie całego organizmu.

Olej z wiesiołka w kuchni

Dobry olej z wiesiołka jest nierafinowany i zimnotłoczony, dlatego należy pamiętać o tym, by stosować go wyłącznie na zimno. Po podgrzaniu utraci bowiem swoje cenne właściwości i staje się bezużyteczny. Można zastosować olej jako dressing do sałatki, dodatek do koktajlu czy lekko pokropić nim ulubioną potrawę. Ma przyjemny posmak, który może być wykorzystywany do wzbogacania smaku i aromatu potraw. Wiele osób stosuje olej z wiesiołka również jako dodatek do ziołowych herbat. Zwracajmy uwagę na to, by olej z wiesiołka był przechowywany w ciemnej butelce i po jej otwarciu zawsze w lodówce, dzięki czemu będzie świeży i zachowa swoje drogocenne właściwości na dłużej.

Po więcej informacji na temat oleju z wiesiołka odsyłamy na https://niwki.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here