Top-5 książek dla dzieci, które uczą i bawią

Czytanie dzieciom książek to najlepsze co można zrobić, aby wesprzeć ich rozwój intelektualny i emocjonalny, a także przekazać uniwersalne wartości. Proponujemy listę najpopularniejszych tytułów ostatnich miesięcy, które już skradły serca wielu maluchów.

Pucio uczy się mówić

Książka ta została napisana przez Martę Galewską, pedagoga dziecięcego z wieloletnim doświadczeniem. Autorka proponuje najmłodszym wciągające opowiadania, które są pełne wyrazów dźwiękonaśladowczych oraz ćwiczeń rozwijających umiejętność prawidłowego wymawiania spółgłosek oraz samogłosek. Lektura książki „Pucio uczy się mówić” pozwala dziecku szybko i przyjemnie uporać się z problemem opóźnionego rozwoju wymowy oraz skorygować powstałe do tej pory wady.

Sprawdź: https://tantis.pl/co-robi-pucio-ucze-sie-p855624.html

Kicia Kocia sprząta

Porozrzucane po całym domu zabawki to problem wyprowadzający z równowagi niejednego rodzica. Są one niezbędne dla rozwoju dziecka, jednak ciągły bałagan może może nie tylko psuć wystrój mieszkania, lecz także stanowi potencjalne niebezpieczeństwo zarówno dla malucha, jak i wszystkich domowników. Książka autorstwa Anity Głowińskiej pomaga najmłodszym zrozumieć, jak ważne jest systematyczne sprzątanie swoich zabawek. Jest napisana w prosty i humorystyczny sposób. Tytułowa kicia Kocia wzbudza sympatię maluchów, dlatego chętnie ją naśladują.

Zobacz: https://tantis.pl/kicia-kocia-to-moje-p713871.html

Maja dorasta. Niezbędnik dorastającej dziewczynki

Jest to książka idealna dla dorastających dziewczynek, które powoli wkraczają w okres dojrzewania. Monika Peitx jest lekarzem pediatrą, która w swojej książce zwraca młodym czytelniczkom uwagę na zmiany zachodzące w ich ciałach. Robi to ze sporym wyczuciem, nie wywołując jakiegokolwiek uczucia skrępowania. Autorka zarazem skupia się na emocjonalnym aspekcie dojrzewania, pomagając oswoić się z trudnymi uczuciami, takimi jak chociażby złość w stosunku do rodziców.

Nela i kierunek Antarktyda

Autorką tej bestsellerowej książki dla dzieci jest Nela, mała reporterka, która razem ze swoimi rodzicami dociera do najdalej oddalonych rejonów świata. Tym razem opisuje swoją wyprawę do Antarktydy. Na miejscu spotyka różne zwierzęta arktyczne, takie jak pingwiny, foki, puchacze, słonie morskie czy lemingi. W swojej książce opowiada maluchom o panującym na tym kontynencie klimacie oraz doświadczonych na miejscu przygodach.

Karolcia

Książka ta przenosi maluchów do magicznego świata, w którym są obecne fantastyczne postaci takie jak wróżki czy czarownice. Mała Karolcia ma okazję posługiwać się magicznymi zdolnościami, lecz zagrażają jej siły zła, którymi musi stawić czoło. Pozycja ta uczy dzieci ostrożności, a także przekazuje ponadczasowe wartości, takie jak przyjaźń czy poświęcenie.

Szukasz książek dla dzieci? Odwiedź: https://tantis.pl/ksiazki-dla-dzieci-c5062.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here