Tatuaż - jak go pielęgnować?

Tatuaże są bardzo modną ostatnio ozdobą ciała. Decydując się na wykonanie rysunku na skórze, kierujemy się do jak najlepszego studia tatuażu, licząc, że będzie on wykonany profesjonalnie i trwale. Trzeba jednak pamiętać, że jakość tatuażu zależy nie tylko od techniki jego wykonania i wykorzystanych barwników i materiałów, ale także od prawidłowej pielęgnacji. W dużym stopniu to my sami decydujemy o wyglądzie naszych tatuaży.
Tatuażysta powinien udzielić niezbędnych informacji dotyczących postępowania w czasie gojenia i późniejszej pielęgnacji tatuażu. Zaleceń tych trzeba bezwzględnie przestrzegać, aby w pełni cieszyć się z nowego tatuażu. Konieczne jest utrzymanie go w czystości i pielęgnowanie odpowiednimi preparatami.
Bezpośrednio po zrobieniu tatuażu jest on dezynfekowany, smarowany i zabezpieczony folią. Jak pielęgnować go w domu? Czym smarować tatuaż? Po kilku godzinach należy zdjąć folię, przemyć rysunek wodą z delikatnym mydłem i osuszyć za pomocą papierowego ręcznika. Następnie nakładamy maść. Być może tatuator poleci nam konkretny, specjalistyczny środek, których na rynku jest coraz więcej. Jeśli nie, możesz wykorzystać dostępne w aptece Alantan Plus lub Bepanthen. Są to maści przeznaczone do leczenia stanów zapalnych skóry. W okresie gojenia nie stosuje się wazeliny, kremów, ani balsamów do ciała. Kosmetyki te będą jednak przydatne po zagojeniu się tatuażu. W trakcie gojenia się rysunku będziesz czuć lekki ból, a skóra będzie zaczerwieniona. Objawy te powinny zniknąć po kilku dniach, są naturalną reakcją organizmu. Jeśli zaobserwujesz gorączkę, wysypkę lub ropne wycieki, udaj się do lekarza.
Czym smarować tatuaż po zagojeniu? Promieniowanie słoneczne może spowodować, że tatuaż z czasem będzie tracił swoje intensywne barwy. Latem należy więc stosować kremy zawierające wysokie filtry SPF, najlepiej 50 lub 60. W sklepach dostępne są także maści przeznaczone do pielęgnacji tatuażu i preparaty odświeżające kolor naszego tatuażu. Zadbany tatuaż będzie wyglądał jak nowy przez długie lata.

http://www.ostw.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here